• Mansuroğlu Mah, 286/1. Sk.No:15 Verapol Plaza Kat:7 D:37 Bayraklı/İzmir

 • Mansuroğlu Mah, 286/1. Sk.No:15 Verapol Plaza Kat:7 D:37 Bayraklı/İzmir

Sıkça Sorulan Sorular

Sizlerden Gelen Sorular

Genel soruların cevapları

 • Firewall (Güvenlik Duvarı) Ne İşe Yarar?

  Güvenlik duvarları, ev ağı güvenliğinde ilk savunma hattını temsil eder. Ancak, ev ağınızı koruyan tek şey bir güvenlik duvarı olmamalıdır. İnternet özellikli tüm cihazlarınızın en son işletim sistemine, web tarayıcılarına ve üzerlerinde yüklü güvenlik yazılımına sahip olduğundan emin olmanız çok önemlidir. Aynı şekilde kablosuz yönlendiricinizi de güvenli hale getirmeniz önerilir. Bu, yönlendiricinizin adını ve parolasını yalnızca sizin bildiğiniz bir şeyle değiştirmeyi, güvenlik seçeneklerinizi gözden geçirmeyi ve ziyaretçiler için bir misafir ağı kurmayı içerir. İşletim sisteminiz ve güvenlik yazılımınız genellikle önceden yüklenmiş bir güvenlik duvarı ile birlikte gelir. Bu yüzden bu özelliklerin açık olduğundan emin olmanız gerekir. Ayrıca, güvenlik ayarlarınızın güncellemeleri otomatik olarak çalıştıracak şekilde yapılandırmanızda fayda vardır.

 • Güvenlik Duvarı Nasıl Çalışır?

  Güvenlik duvarı, ağ güvenliğinizin çok karmaşık bir parçasıdır. Gelen trafiği önceden belirlenmiş kurallara göre dikkatlice analiz eder ve kötü niyetli saldırıları önlemek için güvenli olmayan veya şüpheli kaynaklardan gelen trafiği filtreler. Firewall, yalnızca kabul etmek üzere yapılandırıldığı gelen bağlantıları kabul eder. Güvenlik duvarları, bir bilgisayarın bağlantı noktaları adı verilen ve bilgilerin harici cihazlarla değiş tokuş edildiği giriş noktasındaki trafiği korur. Her ağ konumunun IP adresi adı verilen bir adresi vardır. IP adresleri, tıpkı posta adresinizin yaşadığınız yeri tanımlaması gibi, bir bilgisayarı veya kaynağı tanımladığı için önemlidir.

 • Güvenlik Duvarı Türleri Nelerdir?

  Güvenlik duvarlarıyla ilgili en çok sorulan sorulardan biri güvenlik duvarının donanım mı yoksa yazılım mı olduğudur. Cevap her ikisini de içerir.

 • Network (Ağ) ne demektir?

  Bir bilgisayar ağı, kablolu ve kablosuz bağlantılarla iletişim kuran bilgi işlem cihazları (bilgisayarlar, sunucular, mobil cihazlar) sistemidir. Bu bağlantılar, bilgi işlem cihazlarının verileri hem yerel olarak hem de konumlar arasında paylaşmasını sağlar. Bir ağın ölçeği, veri alışverişi yapan tek bir cihaz çiftinden veri merkezlerine ve hatta var olan en büyük ağ olan küresel İnternet'e kadar değişebilir. En küçüğünden en büyüğüne kadar tüm bu ağların ortak noktası, cihazların ve kullanıcıların bilgi ve kaynakları paylaşmalarına izin vermeleridir.

 • Network Güvenliği nasıl çalışır?

  Ağ güvenliğine yönelik çok katmanlı modern yaklaşımlar, kapsamlı erişim ve tehdit kontrolü sağlamak için bir ağ içindeki çeşitli noktalarda kontroller uygular. Network güvenliği erişim ve tehdit kontrolü olmak üzere iki ana adımdan oluşur: